منوی سایت

خبرنامه

برای اطلاع از جدیدترین مقالات عضو خبرنامه ی ستاره ها شوید

10 تکنولوژی پیشرفته 2017

تاریخ انتشار : 1396-08-26

10 تکنولوژی پیشرفته 2017

تمامی این تکنولوژی ها قدرتمند و به روز و هستند. اینها در آینده روی اقتصاد و سیاست تاثیر می گذارند, باعث رشد صنعت داروسازی می شوند یا حتی روی فرهنگ ما اثر خواهند داشت. بعضی از اینها در حال پدیدار شدن هستند و بقیه در طول یک دهه ی آینده توسعه پیدا می کنند. اما شما باید همین الان درمورد همشون بدونید. 

فلج معکوس 

فلج معکوس

دانشمندان درحال پیشرفت در زمینه ی کاشت مغز در بازگردانی حرکت افراد فلجی که به نخاعشون آسیب وارد شده, هستند. این تکنولوژی درحال توسعه هست و چیزی در حدود 10 تا 15 سال طول میکشه تا آماده استفاده بشه.

کامیون های هوشمند

کامیون بدون راننده

تریلی های بدون راننده به زودی در جاده های نزدیک شما دیده خواهند شد! اما این موضوع برای 1.7 میلیون راننده کامیون چه معنایی خواهد داشت؟ برای بهره برداری از این تکنولوژی مدت زمان 5 تا 10 ساله رو در نظر بگیرید.

پرداخت با استفاده از چهره ی شما

پرداخت با چهره

سیستم های تشخیص چهره هم اکنون در کشور چین کاربردهای مختلفی داره. برای مثال کار احراز هویت  پرداخت ها رو انجام میده, امکانات مختلف رو فراهم میکنه و یا پیگیری مجرمان رو ساده تر میکنه. آیا کشورهای دیگر هم به دنبال استفاده از این تکنولوژی پیشرفته خواهند رفت؟ 

کامپیوترهای کوانتومی کاربردی

کامپیوتر کوانتومی

پیشرفت ها در گوگل, اینتل و چندین گروه تحقیقاتی دیگر نشان می دهد که کامپیوترهایی با قدرت غیرقابل تصور در دسترس خواهند بود. زمان حدودی این اتفاق بزرگ در تکنولوژی جهان رو میشه بین 4 تا 5 سال آینده پیش بینی کرد.

سلفی 360 درجه

سلفی 360 درجه

دوربین های ارزان قیمتی که تصاویر کروی را تولید می کنند, اونها عصر جدیدی در صنعت عکس و عکاسی بوجود خواهند آورد و نحوه ی به اشتراک گذاری تصاویر به شکل جدیدی تبدیل خواهد شد. این تکنولوژی خلاقانه برای طرفداران شبکه های اجتماعی بسیار هیجان انگیز خواهد بود, درحال حاضر در دنیا وجود داره و درحال توسعه است.

سلول های خورشیدی داغ

سلول های خورشیدی داغ

با تبدیل گرما به پرتوهای متمرکز نور, یک دستگاه خورشیدی جدید میتونه نیروی پیوسته و ارزان قیمت تولید کنه. 10 تا 15 سال دیگر شاهد رواج این دستگاه های پیشرفته و مقرون به صرفه خواهیم بود.

ژن درمانی 2.0

ژن درمانی

دانشمندان مشکلات اساسی اختلالات نادر ارثی رو برطرف کردند. در آینده خواهیم دید که آیا می توان رویکرد مشابهی برای سرطان, بیماری قبلی و سایر بیماری های شایع اتخاذ شود. ژن درمانی هم اکنون در دنیا به مرحله عملی خود رسیده و کاربرد واقعی دارد.

اطلس سلول

اطلس سلول

پروژه بزرگ بعدی در ریست شناسی این است که ما دقیقا از چه چیزی ساخته شده ایم. پیش بینی می شود که این تحقیق در پنج سال آینده به نتیجه خواهد رسید.

بات نت وسایل و اشیاء

بات نت

چند وقتی است که مسئله ی اتصال گدجت های خانگی (اتصال شبکه ای وسایل منزل) بسیار مطرح شده و در ایران هم کمی عملی شده. اما فشار بی قید و شرط برای انجام این کار میتونه اثرات خطرناکی رو به دنبال داشته باشه. بات نت ها ربات هایی هستند که با اهداف مختلف مثل تبلیغات, هک و نفوذ یا اسپم ها وارد سیستم های شبکه ای منزل شما می شوند و اثرات مخرب در سیستم بوجود می آورند. این ربات ها هم اکنون وجود دارند و در حال فعالیت هستند.

تقویت آموزش

تقویت آموزش

با انجام آزمایشات مختلف, کامپیوترها یاد میگیرند که چطور کارهایی رو انجام بدن که هیچ برنامه نویسی نمیتونه اونها رو یاد بگیره. این تکنولوژی طی یکی دو سال آینده مقدور خواهد بود. 

برای مشاهده بهترین های تکنولوژی جهان به بخش تکنولوژی ستاره ها مراجعه بفرمایید.


منبع : https://www.technologyreview.com


ارسال دیدگاه