منوی سایت
بهترین تیم های ملی والیبال جهان

اشتراک گذاری

بهترین تیم های ملی والیبال جهان

207
6

آخرین بروزرسانی : 1396-07-19

رتبه بندی رسمی تیم های والیبال برتر جهان که توسط Fivb صورت می گیرد. این رتبه بندی مرجع اصلی مقایسه ی تیم های ملی والیبال در جهان می باشد.

برگرفته شده از FIVB

تیم ملی والیبال برزیل
1
315 امتیاز
تیم ملی والیبال برزیل با نه دوره قهرمانی با کسب ۹ مدال طلا، ۳ نقره و ۴ برنز پر افتخارترین تیم لیگ جهانی است، این تیم در سالهای ۱۹۹۳، ۲۰۰۱، ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ صاحب عنوان قهرمانی شد.
تیم ملی والیبال آمریکا
2
270 امتیاز
تیم ملی والیبال مردان ایالات متحده آمریکا تیم والیبال بین‌المللی است که به نمایندگی از کشور آمریکا به میدان می‌رود. آمریکا قهرمان سه دوره بازی‌های المپیک سال‌های ۱۹۸۴ (لس آنجلس)، ۱۹۸۸ (سئول) و ۲۰۰۸ (پکن) است.
تیم ملی والیبال لهستان
3
262 امتیاز
تیم ملی والیبال مردان لهستان یک تیم والیبال متشکل از مردان والیبالیست کشور لهستان است که به نمایندگی از این کشور در میادین بین‌المللی حاضر می‌شود.
تیم ملی والیبال ایتالیا
4
240 امتیاز
تیم والیبال مردان ایتالیا یکی از تیم‌های قدرتمند والیبال در جهان است. بیشترین افتخارات تیم ملی والیبال ایتالیا در رقابت‌های لیگ جهانی است که هشت مدال طلا در سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۲، ۱۹۹۴، ۱۹۹۵، ۱۹۹۷، ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰ از جمله آنان است.
تیم ملی والیبال روسیه
5
240 امتیاز
تیم ملی والیبال مردان روسیه یکی از تیم‌های قدرتمند و پر افتخار والیبال جهان است. روسیه تا سال ۱۹۹۱ به نمایندگی از کل اتحاد جماهیر شوروی و در سال ۱۹۹۲ تحت نام CSI در مسابقات شرکت می‌کرد.
تیم ملی والیبال کانادا
6
172 امتیاز
تیم ملی والیبال مردان کانادا تیم ملی والیبال مردان کشور کانادا است.بهترین عنوان این تیم در رقابت های بین المللی کسب مدال برنز با سرمربیگری استفان آنتیگا در مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۷ می باشد که با برتری مقابل تیم امریکا در مسابقه رده بندی به دست آمده است.
تیم ملی والیبال آرژانتین
7
168 امتیاز
از دستاوردهای تیم ملی والیبال مردان آرژانتین می شود به قهرمانی جهان در سال ۱۹۸۲ و مدال برنز در بازی‌های المپیک تابستانی سال ۱۹۸۸ اشاره کرد.
تیم ملی والیبال ایران
8
157 امتیاز
تیم ملی ایران در حال حاضر برترین تیم آسیا به شمار می‌رود. تیم ملی ایران از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ موفق به کسب دو عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا، یک طلا بازی‌های آسیایی، یک مقام چهارمی لیگ جهانی و یک مقام ششمی در قهرمانی جهان شده‌است. ایران در سال ۲۰۱۷ برای نخستین بار موفق به کسب مدال برنز و سومی در مسابقات جام بزرگ والیبال قهرمانان جهان ۲۰۱۷ شد.
تیم ملی والیبال فرانسه
9
150 امتیاز
تیم ملی والیبال مردان فرانسه یکی از قدرتمندترین تیم‌های والیبال جهان در یک دهه اخیر است. فرانسه در سال ۲۰۰۲ تیم سوم قهرمانی جهان شد و در سال ۲۰۱۵ به قهرمانی لیگ جهانی دست یافت.
تیم ملی والیبال آلمان
10
90 امتیاز
تیم ملی والیبال مردان آلمان تا به حال یک بار در سال ۱۹۷۰ قهرمان جهان شده و در سال ۲۰۱۴ به مقام سومی رسید.
تیم ملی والیبال صربستان
11
85 امتیاز
تیم ملی والیبال مردان صربستان با ۱۶ دوره حضور در لیگ جهانی به مقام قهرمانی نرسید ولی با در اختیار داشتن ۴ نایب قهرمانی و ۴ مقام سومی و بارها حضور در مرحله نهایی و مدال طلا و نقره المپیک و چندین مقام قهرمانی در اروپا از بزرگترین تیم های والیبال اروپا در جهان است.
تیم ملی والیبال ژاپن
12
76 امتیاز
تیم ملی والیبال مردان ژاپن با ٧ قهرمانی در رقابتهای والیبال قهرمانی آسیا پرافتخارترین تیم آسیا است و پس از این تیم کره‌جنوبی هم با ٤ قهرمانی در رده دوم قرار دارد.