منوی سایت
گران ترین نقاشی های دنیا

اشتراک گذاری

گران ترین نقاشی های دنیا

58
4

آخرین بروزرسانی : 1396-08-14

لیست گران ترین نقاشی های دنیا شامل نقاشی هایی است که تا بدین لحظه به بیشترین قیمت در جهان فروخته شده اند

برگرفته شده از Wikipedia

مبادله (Interchange)
1
303 میلیون دلار

نقاشی مبادله یا مبادله شده یک نقاشی روغنی بر روی بوم توسط نقاش هلندی - آمریکایی Willem de Kooning است که در سال 1995 کامل شده است. این یکی ازاولین منظره های انتزاعی است که de Kooning کشیده است. در سپتامبر 2015 این نقاشی با قیمت 300 میلیون دلار به Kenneth C. Griffin فروخته شد و تا به امروز به عنوان گران ترین نقاشی دنیا شناخته می شود.

ورق بازان (The Card Players)
2
266 میلیون دلار

ورق‌بازان (به فرانسوی: Les Joueurs de cartes) یکی از آثار نمادین پست امپرسیونیسم است که بین سال‌های ۱۸۹۰ تا ۱۸۹۲ میلادی توسط نقاش فرانسوی، پل سزان (۱۸۳۹ - ۱۹۰۶ میلادی) خلق شد. این اثر یکی از پنج کار تقریباً مشابه نقاش است که در آنها، عده‌ای مرد را در کافه‌ای در حال بازی کردن با ورق نشان می‌داد.

یکی از نسخه‌های آن در موزه اورسی در پاریس نگهداری می‌شود. اداره موزه‌های قطر در سال ۲۰۰۷ میلادی، یکی از نسخه‌های ورق بازان را به مبلغ ۱۵۸ میلیون پوند خرایداری کرد و هم اکنون جزء گرانترین نقاشی های جهان محسوب می شود.

کی ازدواج خواهی کرد؟ (Nafea Faa Ipoipo)
3
212 میلیون دلار

کِی ازدواج خواهی کرد؟ نقاشی رنگ روغنی است که توسط پل گوگن، نقاش پُست‌امپرسیونیسم فرانسوی در سال ۱۸۹۲ میلادی، کشیده. این تابلو که نزدیک نیم قرن در موزه کونتس در بازل، سوئیس به امانت سپرده شده بود، در فوریه ۲۰۱۵ توسط خانواده رادلف اشتاچلین به یک خریدار ناشناس – براساس گزارش‌ها به موزه‌ای در قطر – نزدیک به ۳۰۰ میلیون دلار فروخته شد. این تابلو جزء گرانترین اثر هنری است که تا کنون به فروش رسیده‌ است.

شماره 17A
4
202 میلیون دلار

نقاشی شماره 17A (انگلیسی: Number 17A) یک نقاشی از جکسون پولاک، نقاش آمریکایی مشهور است که در سال 2015 با قیمت 200 میلیون دلار توسط Kenneth C. Griffin خریداری شد.

شماره 6 (بنقش, سبز و قرمز)
5
188 میلیون دلار

نقاشی شماره 6 (بنقش, سبز و قرمز) اثر یک نقاش عالی رتبه ی روسی - آمریکایی به نام مارک راتکو است. این اثر در سال 1951 نقاشی شده است. نقاشی شماره 6 شامل گستره های وسیعی از رنگ است که توسط سایه های ناهموار و مبهم مشخص شده است.

تصویر Maerten Soolmans و Oopjen Coppit
6
182 میلیون دلار

نقاشی تصویر Marten Soolmans و Oopjen Coppit یک جفت تصویر تمام عیار از Rembrandt است. سابقا متعلق به خانواده ی Rothschild بود و در سال 2015 دو موزه اقدام به خرید این اثر کردند. 

زنان الجزایر (Les Femmes d'Alger)
7
181 میلیون دلار

نان الجزایر (به فرانسوی: Les Femmes d'Alger) مجموعه‌ای از ۱۵ نقاشی و تعداد زیادی طراحی از هنرمند اسپانیایی، پابلو پیکاسو است که با الهام از تابلو زنان الجزایری اثر سال ۱۸۳۴ اوژن دلاکروا نقاشی شده‌اند.

یکی از تابلوهای این مجموعه که در سال ۱۹۵۵ نقاشی شده در سال ۲۰۱۵ در حراج کریستی نیویورک به قیمت ۱۷۹ میلیون دلار به فروش رسید و توانست تا آن زمان رکورد گرانترین تابلوی نقاشی دنیا را از آن خود کند. پیش از فروش «زنان الجزایر»، تابلوی «سه مطالعه بر پیکره‌های پای صلیب» اثر فرانسیس بیکنرکورددار گران‌ترین تابلوی به فروش رسیده بود که در سال ۲۰۱۳ در حراج کریستی با بهای ۱۴۲ میلیون دلار به فروش رسیده بود.

شماره 5
8
166 میلیون دلار

نقاشی شماره پنج (انگلیسی: No. ۵, ۱۹۴۸) یک نقاشی از جکسون پولاک، نقاش آمریکایی مشهور و در جهت تکمیل فرم جنبشاکسپرسیونیست انتزاعی است. این نقاشی که بر روی ورقهٔ فیبر طرح گردیده، معمولاً با نام ورقهٔ ترکیب هم شناخته می‌شود، اندازه‌گیری حجم طرح از طرف پولاک در ابعاد ۲۴۰ در ۱۲۰ سانتیمتر در نظر گرفته شد.

پولاک جهت طرح این شاهکار خود، رنگ مایع را در نظر گرفت که به شکل خاص مشهور به رنگ‌های رزین مصنوعی است، اما به عنوان رنگ روغن برای طبقه‌بندی از مکمل رنگ جهت کار، ارجاع شده و در بازبینی از اثر رنگ‌های خاکستری، قهوه‌ای، سفید و رنگ زرد کاملاً مشهود است و نشان دهندهٔ راهی است که بسیاری از مردم آن را به عنوان مصطلح آن یعنی آشیانهٔ متراکم پرنده می‌شناسند.

شاهکار (Masterpiece)
9
165 میلیون دلار

Masterpiece یک اثر هنری پاپ است که در سال 1962 توسط روی لیختن اشتاین کشیده شده که با استفاده از نقاط کلاسیک بن روز و یک بالن سخنرانی می کند. این نقاشی برای محتوای روایتی اش که شهرت لیختن‌اشتاین را پیش بینی کرده, معروف است.

زن ۳
10
163 میلیون دلار

زن ۳ یکی از ۶ قطعه مجموعه‌ای از نقاشی‌های ویلم دکونینگ و به سبک اکسپرسیونیسم انتزاعی است که بین سال‌های ۱۹۵۱ (میلادی) و۱۹۵۳ کشیده شده‌است.

این نقاشی در سال ۲۰۰۶ به قیمت ۱۳۷٫۵ میلیون دلار به فروش رفت و آن را تبدیل به دومین نقاشی گرانبهای دنیا تا آن زمان ساخت. این اثر تا سال ۱۹۹۴ در اختیار موزه هنرهای معاصر تهران بود تا اینکه با شماری از صفحه‌های شاهنامه طهماسبی مبادله شد.

تصویر آدل بلوخ باوئر اول
11
160 میلیون دلار

پرتره آدل بلوخ باوئر اول (انگلیسی: Portrait of Adele Bloch-Bauer I) که با نام بانوی طلایی یا زن طلایی هم شناخته می‌شود، یک نقاشی از گوستاو کلیمت نقاشِ نماد گرای اتریشی است که بین سال‌های ۱۹۰۳ تا ۱۹۰۷ میلادی تکمیل شده است. این اثر؛ اولین پرتره از دو نقاشیِ هَمسان هنرمند با یک مدل است که به عنوان یک طرحِ پایانی و کامل شناخته می‌شود. این نقاشی توسط نازی‌ها و در قالب پروژه غارتگری نازیسم ‏(en)‏، در سال ۱۹۴۱ به سرقت رفت و در گالری کاخ بلودر به معرض تماشا گذاشته شد. در سال ۲۰۰۶ و پس از ۸ سال پیگیری‌های یکی از وراث خانواده، این نقاشی به خانواده بازگشت اما در همان سال و با مبلغ ۱۳۵ میلیون دلار به فروش رفت. قیمت پرداختی برای این اثر هنری در آن زمان یک رکورد محسوب می‌گردید.